Ricardo Bofill

06.02.2012

Duša projektu

Ricardo Bofill je významný svetový architekt pôvodom z Barcelony. Jeho projekty,  ktoré získali množstvo medzinárodných architektonických ocenení, nájdete v päťdesiatich krajinách sveta. Spolu so svojím tímom navrhol Ricardo Bofill v roku 2007 aj základný koncept a myšlienku Panorama City. 

Ateliér Taller de Arquitectura

V roku 1963 zhromaždil Bofill medzinárodný tím architektov, inžinierov, plánovačov, sociológov a filozofov a založil ateliér Taller de Arquitectura. Za 40 rokov praxe získal tento tím množstvo skúseností v oblasti urbanizmu, architektúry, krajinárstva, interiérovej tvorby a nábytkového dizajnu. Uznávaná je najmä jeho schopnosť navrhovať v súlade so špecifikami a odlišnosťami miestnych kultúr. 
Bofillov multidisciplinárny medzinárodný tím vytvoril prepracovaný systém plánovania projektov mestského významu v oblasti dopravy, voľného času, kultúry, bývania a kancelárií. Svoj urbanistický dizajn uplatnil ateliér Taller de Arquitectura v Bordeaux, Luxemburgu, Ríme, Prahe, Varšave, Madride, ako aj v Bostone, Pekingu a mnohých ďalších mestách.

Aby mesto ožilo

Cieľom Ricarda Bofilla bolo, aby Panorama City rozšírila živé centrum mesta a mestskú promenádu pre obyvateľov Bratislavy a vniesla život do zóny, ktorá má dnes skôr administratívny charakter. Panorama City prinesie viac zelene, nové reštaurácie, kaviarne, služby, rozšíri možnosti parkovania v meste. Veríme, že sa stane miestom, ktoré priláka mnohých obdivovateľov modernej architektúry.

VSTUP PRE REZIDENTOV