Váš nový štandard

07.02.2012

Sila materiálu

Sadrokartón sa v dnešnej dobe nielen vyrovná murovanej stene, ale ju dokonca dokáže v mnohom prekonať v podobe lepších akustických vlastností,  prestupu tepla, rýchlosti výstavby či budúcej flexibility zmeny dispozície. Sadrokartónové priečky si môžete v byte meniť, kedykoľvek budete potrebovať. Medzi bytmi bude v konštrukcii steny celoplošne vložený bezpečnostný plech, dvojvrstvové opláštenie doskami a protihluková izolácia. Príďte si tieto jeho prednosti overiť do Panorama City Showroomu.

 

Cez okno

V Panorama City sú dôležitým architektonickým prvkom okná. Tvorí ich hliníková okenná konštrukcia a veľkoformátová panoramatická sklenená tabuľa. Okná sú otváravé s tepelne izolačným dvojsklom a akustickým útlmom.

 

Kvalitný vzduch

Výmena vzduchu v spoločných priestoroch bude zabezpečená prostredníctvom centrálnych vzduchotechnických jednotiek. Prívod a odvod vzduchu do bytov zabezpečujú fasádne vetracie štrbiny s vymeniteľným filtrom v spolupráci s odvodnými ventilátormi. Tak je zabezpečené permanentné mikrovetranie v byte.

Keď treba schladiť...

Chladenie jednotlivých bytov je navrhnuté s centrálnym zdrojom chladu. Rozvody chladenej vody budú vybudované po hranicu jednotlivých bytov. Zrealizovaná tak bude kompletná predpríprava pre napojenie užívateľov, ktorá pozostáva z regulačnej a meracej sady a rozvodov chladu v byte. V prípade, že sa rozhodnete pre chladenie, zrealizuje sa už len osadenie vnútorných zariadení. Súčasťou dodávky sú  termostaty, ktoré umožňujú individuálnu reguláciu teploty a otáčok ventilátora. Tento systém chladenia má mnohé výhody – odpočet spotreby chladu, tichá prevádzka, a najmä odpadá nutnosť umiestnenia vonkajších jednotiek na vašom balkóne.

Teplo domova

Zásobovanie teplom je zabezpečené zo systému centrálneho horúcovodného rozvodu tepla a následne prostredníctvom výmenníkových staníc. Na vykurovanie bytových priestorov budú slúžiť doskové vykurovacie telesá a podlahové konvektory.

Štýlové

Okrem štandardnej elektroinštalácie bude v každej obytnej miestnosti bytu inštalovaná aj zostava zásuviek na TV a internet. Osadené budú zásuvky a vypínače svetoznámej značky Legrand, ktorá si pre vás pripravila dizajnový model Niloé v béžovej farbe.

 

Naše dvere sú vám vždy otvorené

Vstupné dvere do bytu, od spoločnosti Adlo, sú spoľahlivé protipožiarne dvere bezpečnostnej triedy 3, 9-bodové uzamykanie, osadené v oceľovej zárubni v elegantnej tmavosivej matnej farbe s panoramatickým priezorom.

Interiérové dvere budú s povrchovou úpravou drevenej dyhy, americký dub, s dózickým zámkom, osadené v obložkovej zárubni aj s kľučkou.

 

Parketový lev

V každej miestnosti budú položené kvalitné veľkoplošné drevené parkety od belgického výrobcu Decopsan Group. Parkety sú s povrchovou dyhou z pravého dubového dreva, v štandarde na výber v troch odtieňoch.

 

Kúpeľňové intermezzo

Zariadenie kúpeľní a toaliet pre vás zabezpečí spoločnosť Ideal Standard International, ktorá nedávno dozariaďovala napríklad preslávený londýnsky mrakodrap The Shard. Ich armatúry z kolekcie CeraSprint v kompaktnom, modernom a jednoduchom dizajne, akrylátová vaňa Active či závesné toalety z kolekcie Mia štýlovo doladia dizajn vašej kúpeľne. Na výber budete mať z troch odtieňov elegantnej, jemne štruktúrovanej, dlažby a obkladu.

 

Romantika na terase

Svoj neopakovateľný výhľad si vychutnáte na terase pohľadom cez zábradlie z priehľadného skla. Podlaha bude tvorená kompozitným roštom, v strope bude osadené dizajnové svietidlo ovládateľné z obytnej miestnosti.

 

Absolútny servis

V každej obytnej veži vás čaká 24-hodinová recepcia obložená kameňom v kombinácii s maľbou. O vašu zvýšenú bezpečnosť sa postará inštalovaný kamerový systém či videovrátnik inštalovaný v každom byte.

 

Komfort a la hotel

Chodba pred vaším novým bytom bude mať priam hotelovú atmosféru. Na podlahách koberce určené na extrémne zaťaženie, na stenách dotvoria atmosféru tapety a v stropoch umiestnené dizajnové svietidlá ovládané detektormi pohybu. 

 

Medzi nebom a zemou

Vieme, že váš čas je dôležitý, práve preto sme zdôraznili tento faktor v podobe 4 výťahov KONE MonoSpace v každej veži. Špičkový jazdný komfort, maximálne pohodlie, rýchlosť a úspornú prevádzku zabezpečí pohon KONE EcoDisc s regeneratívnou jednotkou, ktorá rekuperuje energiu a znižuje jej spotrebu o 20%. Do svojho bytu sa tak dostanete rýchlosťou až 3 m/s.

 

Parkovanie na úrovni

Na vjazde do garáží budú vyhrievané vjazdové a výjazdové rampy. Vstupné závory sú ovládané čítačkou vstupných kariet a garáže budú rovnako ako recepcia sledované kamerovým systémom osadeným na vstupe a výstupe.

 

Všetky detaily a ukážky jednotlivých konštrukcií alebo prvkov štandardu sú k nahliadnutiu v našom Panorama City SHOWROOME, kde vám radi odpovieme na všetky otázky.

Ak by vám v tomto štandarde čokoľvek chýbalo, sme pripravení plniť vaše nadštandardné sny.

VSTUP PRE REZIDENTOV