Výstavba najvyšších obytných veží na Slovensku sa začala

18.07.2013

V centre Bratislavy sa začala výstavba dvoch trojuholníkových veží PANORAMA CITY, ktoré budú najvyššími obytnými budovami na Slovensku. Na ich výstavbu bude použitých 6.500 ton železa a 45.000 m3 betónu. Veže budú založené na takmer 500 pilótach, ktoré siahajú až do hĺbky 24 metrov. Dodávateľom zemných prác, zakladania a hrubej stavby projektu je spoločnosť Chemkostav, a.s.

Od spustenia predaja najvyšších obytných veží na Slovensku v marci, našlo svojho majiteľa 371 bytov a 411 parkovacích miest. V priebehu štyroch mesiacov sa tak predalo viac ako 60% bytov. Najväčší záujem je stále o dvojizbové byty, ktorých sa predalo 166 a trojizbové, ktoré uprednostnilo 126 kupujúcich. Jednoizbové a štvorizbové byty zvolilo 37 respektíve 42 klientov.

 

„Skutočnosť, že sa predalo 60% bytov ešte pred začiatkom výstavby, predbehla aj naše očakávania. Za mimoriadnym úspechom PANORAMA CITY vidíme najmä vyváženosť piatich aspektov, ktorými sú poloha v centre Bratislavy, krásne výhľady, praktické dispozície, dobrá cena a ústretové platobné podmienky. Klienti oceňujú aj kvalitné štandardné vybavenie bytu, tapety a koberce v spoločných priestoroch. Ešte do konca septembra majú záujemcovia možnosť získať byt za výhodnejšiu cenu. Súčasťou kúpy bytu sú aj naďalej príjemné benefity ako je úročenie zaplatených peňazí, dva celosezónne skipassy do najlepších lyžiarskych stredísk Jasná, Tatranská Lomnica a Štrbské Pleso ako aj večera pre dvoch v Kempinski Hotel River Park,“ konštatuje Katarína Krajňáková, hovorkyňa developera projektu J&T REAL ESTATE.

O projekte

PANORAMA CITY, najvyššie obytné veže na Slovensku, vyrastú iba niekoľko krokov od dunajskej promenády v blízkosti nákupného centra Eurovea na Landererovej ulici v Bratislave. S výškou 108 metrov sa stanú súčasťou novej panorámy hlavného mesta. PANORAMA CITY prinesie do lukratívnej lokality Starého mesta viac ako 600 nových bytov a takmer 950 parkovacích miest čím významne rozšíria značne obmedzené možnosti nového bývania v centre Bratislavy. V centre hlavného mesta pribudne vďaka PANORAMA CITY aj zeleň. V blízkosti veží vznikne park, ktorý bude slúžiť ako oddychová zóna. Priamo pod oknami PANORAMA CITY bude strešná zelená terasa o veľkosti približne jedného futbalového ihriska.

 

Vzorové byty s vernou simuláciou výhľadov na Bratislavu si môžete pozrieť v Panorama City Showroome na Pribinovej ulici 19 v Bratislave (vedľa nákupného centra Eurovea) každý deň od 9:00 do 20:00 hod.

 

VSTUP PRE REZIDENTOV